Kurs ze Skrótów od Apple

Program i opinie o kursie "Ogarnij Skróty na swoim iPhone/iPad"

OPINIE KURSANTÓW:

Michał Masłowski
Michał Masłowskiw odcinku podcastu „MacGadka” z 31.05.2023 r.
Czytaj więcej
"Bardzo fajny kurs, chciałem powiedzieć, więc warto. Jak ktoś nie ma a chciałby się zainteresować to gorąco zachęcamy."
Paweł Pastuszka
Paweł PastuszkaKursant
Czytaj więcej
"Przerobiłem w swoim życiu trochę szkoleń i w kwestii wykonania jest to najlepiej wykonany kurs jaki przerobiłem. Co do merytorycznej zawartości to bezwątpienia przygotuję każdego do płynnego posługiwania się skrótami i automatyzacjami a biorąc pod uwagę rozwój i trędy technologiczne jest to świetna umiejętność którą warto mieć. Z niecierpliwością czekam na wersję zaawansowaną”
Paweł
PawełKursant
Czytaj więcej
„Świetny kurs. Zacząłem ogarniać Skróty i nawet wprowadziłem kilka do mojej pracy i życia . Pozdrawiam i gratuluje pomysłu”
Leszek
LeszekKursant
Czytaj więcej
Ukończyłem całe szkolenie "Ogarnij skróty..." i muszę przyznać, że to jeden z najlepszych kursów online w jakich uczestniczyłem.  Pieniądze które wydałem zaliczam do kategorii "Inwestycja" a nie "wydatek". Kurs opracowany świetnie: treściwie wyłożona teoria, a potem konkretne i życiowe przykłady. Bez przegadanych momentów i tracenia czasu. Zacząłem szkolenie, żeby opracować dwie automatyzacje które mi mocno ułatwiają życie zawodowe. Po kursie zrobiłem te które chciałem, kilka nowych o których nawet nie wiedziałem że można je zrobić i mam pomysły na kilka następnych. Dodatkowo czuję się jak "prawie" programista: spełniam w ten sposób marzenia z dzieciństwa. > Materiał jest czytelnie podzielony i zorganizowany, bez problemów wracam do zagadnień które w danym momencie są mi najbardziej potrzebne. Dodatkowo OGROMNE podziękowanie i wyrazy uznania za szybkość odpowiedzi: nigdy nie czekałem dłużej niż 24h. Polecam serdecznie i osobiście czekam na część drugą dla średniozaawansowanych (albo mniej początkujących😊).
Dariusz Kaliszewski
Dariusz KaliszewskiKursant
Czytaj więcej
"Gratuluję ... naprawdę super kurs"
Dawid Kujawiński
Dawid KujawińskiKursant
Czytaj więcej
Kurs od Grzegorza zakupiłem zaraz po tym jak wymieniłem sobie telefon na IPHONE. Wcześniej korzystałem z IPADA, ale połączenie telefonu i tabletu to jest dopiero coś. Dzięki kursom nauczyłem sie w pełni wykorzystywać możliwości tych urządzeń. Zawsze uważałem ze ludzie kupują IPhone tylko po to aby w towarzystwie pokazać nadgryzione jabłko podczas robień zdjęcia.(…) Tak naprawdę jeżeli nauczymy się tworzenia skrótów, to z tych urządzeń robią się prawdziwe kombajny. Kursy Grzegorza bardzo czytelnie przedstawiają jak to robić. Każdy kto uważnie prześledzi kurs jest w stanie wykorzystywać swój iPhone nie tylko do robienia zdjęć. Na wielką pochwałę zasługuje wsparcie i konsultacje Grzegorza. W przypadku problemu ze skrótami, konsultując się z Grzegorzem, odpowiedzi mailowe otrzymywałem bardzo szybko rzeczowo i konkretnie. Serdecznie polecam kursy skrótów Grzegorza.
Łukasz
ŁukaszKursant
Czytaj więcej
"Dziękuję bardzo. Właśnie takiego kursu szukałem. Do shortcuts, podchodziłem kilka razy, widząc, że apka ma niesamowity potencjał, ale jakoś nie miałem czasu i wiedzy, żeby do tego podejść. Teraz chciałem się za to zabrać."
Tomasz
TomaszKursant
Czytaj więcej
"Panie Grzegorzu jestem pod bardzo duzym wrażeniem kursu, który Pan przygotował. Wszystko jest profesjonalnie i przejrzyście wytłumaczone. Zanim zakupiłem Pański kurs aplikacja Skróty była dla mnie "czarną magią". Dzieki udziałowi w kursie zaczynam rozumieć jej działanie i udało mi się juz samemu wykonać kilka przydatnych mi skrótow … "
Dawid Wiertelak
Dawid WiertelakKursant
Czytaj więcej
"Ogólnie jestem zadowolony z zakupu kursu, dużo treści i super wyjaśniasz sprawy. Kilka rzeczy mam i korzystam na codzień dzięki Tobie.”
Marcin Uruski
Marcin UruskiKursant
Czytaj więcej
Kurs to bardzo dobra rzecz dla ludzi, którzy chcą nauczyć się albo udoskonalić swoją wiedzę ze Skrótów. Kurs jest stworzony przestronnie  i bardzo dobrze wytłumaczone.  Ja sam dużo się nauczyłem. Stworzyłem kilka potrzebnych skrótów i automatyzacji, które używam w codziennym życiu.
Piotr Raszka
Piotr RaszkaKursant
Czytaj więcej
Ten kurs to prawdziwa perełka dla wszystkich użytkowników iOS, którzy chcą wykorzystać pełen potencjał aplikacji Skróty. Grzegorz jest świetnym instruktorem a materiały dydaktyczne klarowne i przystępne. Co najlepsze, kurs jest dostępny online, więc mogę obejrzeć wybrany odcinek w dowolnej chwili. Polecam każdemu, kto chce zwiększyć swoją produktywność, zaoszczędzić czas i w pełni wykorzystać potencjał iPhone czy iPada.
Tobiasz Dąbrowski
Tobiasz DąbrowskiKursant
Czytaj więcej
Jeśli chodzi o Kurs "Ogarnij Skróty na swoim iPhone/iPadzie", to są to najlepiej zainwestowane pieniądze, jakie wydałem do tej pory. Przerabiam wiele kursów z zakresu programowania, animacji, grafiki, automatyzacji itp. na różnych platformach takich jak eduweb, strefakursow, udemy czy domestika. W każdym z tych szkoleń czegoś mi brakowało - czułem niedosyt wiedzy lub znużenie, co utrudniało mi kontynuowanie nauki. Jednakże, kurs prowadzony przez Grzegorza jest inny. Być może to kwestia samego prelegenta, który potrafi zaciekawić, prowadząc szkolenie od początku do końca. Nie mogę jednoznacznie powiedzieć, co sprawia, że "Ogarnij Skróty na swoim iPhone/iPadzie" jest tak wyjątkowy, ale wiem, że jest to vademecum, który każdy powinien przerobić, jeśli chce wejść w świat automatyzacji. Skróty na iOS mają swoje ograniczenia, to fakt, ale z pomocą przychodzą zewnętrzne aplikacje dostępne w App Store, takie jak "Actions" czy "Data Jar", które rozbudowują braki w funkcjonalnościach aplikacji Skróty. > Jako dowód tego, co mówię, mogę przytoczyć fakt, że po obejrzeniu szkolenia wdrożyłem już 50 skrótów, które działają i ułatwiają moje codzienne życie. Niektóre z nich są banalne, inne bardziej rozbudowane. Obecnie mam już ponad 200 skrótów, z których połowa działa automatycznie, co oznacza, że nie muszę nawet o nich pamiętać.

PROGRAM KURSU:

* kliknij w strzałkę aby rozwinąć opis modułu..

To moduł wprowadzający do kursu online. Z lekcji w nim zawartych dowiesz się co zawiera kurs,  jaka jest struktura modułów i lekcji oraz jak korzystać z platformy kursowej.

W tym module znajdziesz pełne wprowadzenie do aplikacji Skróty od podstaw. Poznasz interfejs aplikacji zarówno na iPhonie jak i iPadzie. W szczegółach dowiesz się jak aplikacja Skróty osadzona jest w systemie iOS/iPadOS i jak szerokie możliwości przed Toba otwiera. W tym module zrobisz też swój pierwszy Skrót. 

Jak to się mówi „first things first” ;). W lekcjach tego modułu znajdziesz proste objaśnienie głównych funkcji Skrótów, takich jak: zmienne, warunkowanie „jeśli”, menu i lista czy rodzaje powtarzania czynności. Wszystko po to by już na początku przyswoić te funkcje, które najczęściej występują w Skrótach i niejako tworzą podstawę jego działania.

W kursie Skrótów uczymy się kontekstowo. Dlatego już w pierwszym module tematycznym jakim jest Lokalizacja rozpoczynamy solidne szkolenie z konstruowania Skrótów. Nauczysz się tworzyć świetne automatyzacje oparte o lokalizacje, których użyjesz zarówno w pracy jak i życiu prywatnym. 

To moduł, który odkryje przed Toba wszystkie tajniki obsługi systemowych Notatek za pomocą Skrótów. Utwórz notatkę, znajdź notatki wg określonych kryteriów, dodaj podyktowaną treść do wskazanej notatki… To tylko kilka możliwości, które dają Skróty w zakresie Notatek. 

Ten moduł przygotuje Cię do pracy z tekstem jak: zmiana wielkości liter, dzielenie i łączenie tekstu czy dyktowanie i tłumaczenie na inne języki. Wiedza nabyta w tych lekcjach otworzy Cię na mnóstwo niesamowitych zastosowań tych funkcji w przeróżnych Skrótach o różnym przeznaczeniu. 

Pewnie jak każdy używasz poczty email. W tym module poznasz możliwości Skrótów w tym zakresie oraz nauczysz się automatyzować tworzenie oraz wysyłkę maili.

W lekcjach tego modułu znajdziesz wiele pomysłów na przyśpieszenie i automatyzacje tworzenia oraz wysyłki Wiadomości zarówno tych prywatnych jak i służbowych.

Poznaj niesamowite możliwości przyśpieszania pracy z kalendarzem. Sprawnie dodawaj wydarzenia, jednym kliknięciem sprawdzaj listę wydarzeń w kalendarzu na dziś, raportuj ilość spotkań w bieżącym tygodniu czy wyślij automatyczna wiadomość do uczestników spotkania, że się spóźnisz. Funkcje Skrótów związane z kalendarzem to naprawdę ogromna moc automatyzacji.

W wielu świetnych Skrótach będziesz mieć potrzebę operowania datą. Ten moduł przygotuje Cię do tego jak korzystać z tych funkcji oraz jak korygować i formatować informację o dacie. 

Aplikacja „Przypomnienia” w ekosystemie Apple to już naprawdę bardzo solidne narzędzie do organizacji mniejszych i większych zadań czy przypomnień. Ten moduł odmieni Twoje korzystanie z tej aplikacji. Zdziwisz się jak wiele niesamowitych zastosowań tej aplikacji możesz uwolnić przy pomocy Skrótów i korzystać bez żadnych ograniczeń w życiu prywatnym i służbowym.  

Operowanie zdjęciami w aplikacji Skróty to naprawdę świetna zabawa. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz w lekcjach tego modułu kilku zastosowań biznesowych. Tworzenie siatki ze zdjęć, dodawanie na zdjęcie napisu z jego lokalizacją, wycinanie postaci z tła czy automatyczna zmiana rozmiaru zdjęcia na Twoje potrzeby… To tylko kilka możliwości jaką daje automatyzacja zdjęć w Skrótach. 

Ciężko wyobrazić sobie korzystanie z iPhone’a czy iPad’a bez korzystania z Plików i Folderów. W lekcjach zawartych w tym module poznasz wiele Skrótów, które zwiększą Twoją wydajność i przyśpieszą codzienną pracę z plikami.

To rozwinięcie modułu „Pliki i Foldery”. W tym module dowiesz się jak stworzyć Skróty, które pomogą Ci w przeróżnych operacjach w obrębie różnych dokumentów. Złączenie tekstów z dwóch i więcej plików PDF czy Skrót czytający dla Ciebie treść wskazanego dokumentu to tylko część z automatyzacji przedstawionych w lekcjach tego modułu. 

Przeglądarka internetowa to chyba najczęściej wykorzystywana aplikacja na Twoim iPhonie czy iPadzie. Poznaj Skróty, które usprawnią wyszukiwanie treści w internecie oraz obsługę innych funkcji przeglądarki Safari. 

Chcesz by Skrót sprawdził dla Ciebie jakie jest prawdopodobieństwo opadów w lokalizacji Twojego spotkania lub przeczytał szczegółowy raport pogodowy na aktualny dzień – koniecznie zajrzyj do lekcji zawartych w tym module. 

Poznaj możliwości obsługi aplikacji Apple Music poprzez Skróty, wskazuj, na których głośnikach ma grać Twoja ulubiona muzyka, stwórz swój podręczny, wielofunkcyjny pilot odtwarzania multimediów. Wszystko dzięki prezentowanym w lekcjach tego modułu Skrótach. 

Ten moduł to solidna dawka wiedzy jak operować w aplikacji Skróty kontaktami, ich udostępnianiem oraz wykonywaniem połączeń. Chcesz szybko wykonać połączenie telefoniczne do uczestnika spotkania zapisanego w Twoim kalendarzu – zrób lub pobierz taki Skrót z jednej z lekcji wchodzącej w skład tego modułu. 

Moduł przedstawia niesamowite możliwości aplikacji Skróty w obrębie wszelkiego typu kalkulacji, prostych i bardziej złożonych obliczeń, nie tylko tych stricte matematycznych…

Ogromne możliwości funkcji Słownik nie przestają mnie zadziwiać. W tym module zawarłem wiedzę jak z nich korzystać i tworzyć niesamowite optymalizacje w codziennym życiu domowym i tym związanym z pracą. 

Skróty to również metody sterowania Twoim osobistym urządzeniem. Aktywacja HotSpot’a, tryb oszczędzania energii czy kontekstowa zmiana tapety Twojego iPhone’a czy iPada. To tylko kilka z możliwości, które dają funkcje aplikacji Skróty. 

Tworzenie automatyzacji to chyba to co w Skrótach najlepsze. Poza samymi Skrótami –  które są automatyzacją samą w sobie – możesz konfigurować aktywację Skrótów w taki sposób aby nie wymagało to nawet jednego tapnięcia w ekran urządzenia. Uruchamianie Skrótu dodającego produkty do listy zakupów kiedy zbliżysz iPhone do drzwi lodówki, automatyczne odczytanie pełnego raportu dnia na HomePodzie po tym jak wyłączysz budzik iPhone’a czy przełączenie na tryb skupienia „Praca” kiedy Twoje urządzenie zaloguje się w miejscu pracy. To tylko mały wycinek wyzwalania automatyzacji. W tym module poznasz wszystkie, które oferuje aplikacja Skróty. 

Ten moduł to okazała biblioteka świetnych Skrótów z przeróżnych kategorii i o różnym zastosowaniu. To uzupełnienie dla zbioru jaki tworzą dziesiątki Skrótów zawartych w pozostałych modułach tematycznych kursu. 

To moduł zarezerwowany dla bardziej zaawansowanych konceptów zastosowania funkcji aplikacji Skróty, które mogą Ci się przydać. Lekcje w nim zawarte zwykle dotyczą rozwiązań, które pomagają obejść różnego typu ograniczenia aplikacji Skróty. Przykładami są koncepty „base64” czy „x-callback”

Aplikacja Skróty od Apple to nie tylko iPhone czy iPad. Pełna wersja aplikacji działa również na Mac’u i w ograniczonym zakresie na Apple Watch. Zatem w tym module krótko omówione są pozostałe platformy, na których znajdziesz Apple Shortcuts. 

W tym module omówione są wszystkie nowości w aplikacji Skróty, które przyniosły nowe systemy iOS i iPadOS 17

W KURSIE ZNAJDZIESZ :

Modułów
0
lekcji
0
godzin video
0
skrótów
0
Odtwórz wideo